کولر گازی و داکت اسپلیت فوق کم مصرف چیست؟

چه چیزی کولر گازی یا داکت اسپلیت را خیلی کم مصرف می کند؟
تا چند سال پیش نه میزان مصرف کولرگازی و داکت اسپلیت مهم بود و نه مشخصات آن برای خریدار. اگر چه کار اصلی کولر گازی یا داکت اسپلیت سرد کردن هوای محیط می باشد ولی با پیشرفت سیستمهای تهویه مطبوع و همچنین رقابت بین برندها، امروزه کولر گازی و داکت اسپلیت ها شامل لیستی از مشخصات کاربردی و یا تبلیغاتی هستند.

میزان مصرف کولرگازی یا داکت اسپلیت به چندین فاکتور بستگی دارد.قبل بررسی این فاکتورهر باید به بک موضوع اشاره و توجه کرد که دو نوع کولر گازی  و داکت اسپلیت کم مصرف آ انرژی(A) وجود دارد که شامل:

۱-     کولر گازی آ انرژی (A) اینورتر دار فوق کم مصرف

۲-     کولر گازی آ انرژی (A) بدون اینورتس چه تفاوتی بین این دو نوع کولر گازی می تواند باشد با توجه به اینکه هر دو آ انرژی (A)  هستند!!!

اولین فاکتوری که در میزان مصرف مهم است کیفیت ساخت کولر گازی یا داکت اسپلیت می باشد.نوع و مارک کمپرسور،سیستم فن موتور و حجم و بزرگی رادیاتور و نوع گاز مبرد از مواردی هستند که تضمین کننده میزان مصرف کولرگازی یا داکت می تواند باشد.

یعنی اگر کیفیت ساخت کولر گازی و داکت اسپلیت بالا باشد حتی بدون اینورتر آن نیز می تواند آ انرژی (A) باشد.

دوباره به اختلاف این دو گزینه بر می گردیم.می توان گفت کولر گازی و داکت ها با اینورتر ،آ انرژی و بدون اینورتر ولی با کیفیت قطعات بالا ،آ انرژی می شوند.

پس اینورتر در این دو مدل چه نقشی ایفا می کند.اینورتر می تواند استارت کولر گازی یا داکت اسپلیت را حذف کند که این خود باعث کاهش مصرف در هنگام استارت خوردن کولر یا داکت می شود اگر چه موقع کار و سرمادهی اختلافی با مدل آ انرژی بدون اینورتر می تواند نداشته باشد.

اینورتر فقط برای کاهش مصرف مورد استفاده قرار نمی گیرد.گاهی در مکانهایی که چندین دستگاه کولر گازی یا داکت نصب می شود واقعا استارت خوردن هم زمان مشکل زا می شود و اینورتر بهترین راه حل برای این موضوع می باشد.

می توان نتیجه گرفت که در مرحله اول کیفیت یک کولر گازی نشاندهنده  فوق کم مصرف بودن آن است. در مرحله دوم وجود اینورتر دی سی است که مصرف کولر گازی و داکت اسپلیت را پایین می آورد.